سقط جنین با گیاه عروسک پشت پرده

0
43

سقط جنین با گیاه عروسک پشت پرده

 

 

سقط جنین با گیاه عروسک پشت پرده

گیاه پشت پرده یا کاکنج گیاهی است که در خطه شمال رشد می کند و دارای خواص زیادی برای درمان بیماری های دستگاه گوارش و .. می باشد. با خواص بی نظیر گیاه پشت پرده در این مقاله بیشتر آشنا خواهید شد.

خرید قرص سقط جنین

خرید قرص سایتوتک

خرید قرص میزوپروستول

عروسک پشت پرده و سقط جنین

عروسک پشت پرده نام یکی از گیاهان دارویی است. با ما همراه باشید.عروسک پشت پرده گیاهی علفی پایا از تیره سیب زمینی با ریزومی خزنده و ساقه ای گوشه‌دار و راست است. برگی دم‌دار و در گروه دوتائی قرار گرفته‌اند.

عروسک پشت پرده دارای اثر استروژنی یا آنتاگونیست استروژنی است که می‌تواند اثر مثبت یا منفی بر روی چرخه قاعدگی داشته باشد.که نام های دیگر آن عبارتند از:

کاکُنه
گیلاس جهودان
کچومن
کاکِنَج
جوزالمزج
حباللهو
گیاه فانوس

مراحل رشد عروسک پشت پرده

گیاهی است یک ساله یا چند ساله، زیبا و به بلندی کمتر از نیم متر. گل‌های آن سفید وکوچک هستند. کاسه گل پس از گرده افشانی و لقاح می‌روید، درشت، متورم و رنگین می‌شود و به رنگ نارنجی تند با برگ‌های برجسته در می‌آید. درون آن میوه گیاه به شکل هسته نارنجی رنگی تشکیل می‌شود.

معمولأ در پاییز پارانشیم کاسه گل تحت تأثیر فعالیت‌های باکتری‌های سلولز خوار تجزیه می‌شود، در نتیجه فقط شبکه رگبرگ‌های کاسه به شکل تور سفید رنگ ظریف و نازکی باقی می‌ماند و میوه گرد درون آن نمایان می‌شود. به همین علت است که این گیاه را عروسک پشت پرده می‌نامند.

خواص های دیگر عروسک پشت پرده

عروسک پشت پرده طبعی سرد و خشک دارد و اثراتی نظیر مدر، تب‌بر، ضد انگل، تصفیه‌کننده خون و به شدت قاعده‌آور دارد.

جهت دفع کرم معده و کرم کدو 2 گرم میوه خشک این گیاه را با نظر پزشک میل کنند (نباید بیش از 4 گرم در روز میل شود – مصرف زیاد این گیاه مرگ‌آور است).

میوه عروسک پشت پرده شبیه گیلاس است و ویتامین C آن بیشتر از لیمو است.

خواص دارویی گیاه عروسک پشت پرده

برگ و میوه این گیاه خاصیت دارویی دارد. عروسک پشت پرده طبعی سرد و خشک دار.

عروسک پشت پرده غنی‌ترین منبع آنتی‌اکسیدان‌ها بوده و سرشار از ویتامین‌های A، E، C و P است.

منابع موجود در این گیاه، بدن انسان را در مقابل خنثی سازی رادیکال‌های آزاد که موجب بروز بیماری‌هایی مانند سرطان، سکته قلبی، سرطان پروستات، آسم و آلرژی می‌شوند، حفاظت می‌کند.

از میوه کاکنج در تهیه کرم‌های آرایشی استفاده می‌شود؛ همچنین مصرف این میوه تاثیر بسزایی در شادابی و طراوت پوست دارد.

میوه این گیاه دارویی تقویت کننده سیستم دفاعی بدن است؛ همچنین خاصیت ضد سرطانی، ضد باکتری و ضد ویروسی نیز دارد.

دم کرده میوه این گیاه برای درمان آسم موثر است؛

همچنین در مقابل بیماری‌های پوستی خاصیت ضدالتهابی و ضدعفونی کننده دارد: برگ‌های عروسک پشت پرده، برای درمان مالاریا، هپاتیت، روماتیسم و ناراحتی کبدی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ویتامین P موجود در آن به بدن در جذب ویتامین C کمک کرده و سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند.

ویتامین‌های B کمپلکس در این میوه مانند تیامین، برای سوخت و ساز سالم بدن، پوست، چشم و مغز لازم است.

پکتین نوعی فیبر موجود در این میوه است که کاهش دهنده کلسترول بوده، همچنین این گیاه غنی از مواد معدنی مانند آهن، پتاسیم، فسفر و منیزیم است.

خواص میوه گیاه کاکنج

میوه کاکنج اثر ملین و ادرار آور دارد، برگ ها و ساقه و کاسه گل آن در ردیف داروهای مقوی، تلخ و تصفیه کننده خون جای دارند. همچنین از میوه این گیاه برای تسهیل زایمان نیز می توان استفاده کرد.

میوه کاکنج دارای اثر تب بر، قاعده آور است و ضمنا صفرا را کاهش می دهد و به یاد داشته باشید که میوه را باید همیشه از کاسه گل جدا نمود، زیرا بر اثر مجاورت با آن طعم تلخ پیدا می کند.

برای دفع انگل توصیه شده است که بیست و پنج گرم از میوه خشک را همراه با بیست و پنج گرم درمنه ترکی جوشانده و به مصرف برسانید. دم کرده و یا جوشانده کاکنج برای اشخاصی که مبتلا به بیماری هایی نظیر آسم، استسقا، سنگ مثانه و کلیه، نقرس و روماتیسم می باشند، مفید است.

برای درمان بیماری های زخم مجاری ادراری، بواسیر، هپاتیت، ناراحتی های پوستی مانند جوش و کورک (به صورت مخلوطی از روغن با سوخته میوه)، برونشیت، تنگی نفس، می توان استفاده کرد.

نحوه مصرف گیاه عروسک پشت پرده

به طور معمول به صورت دم کرده یا جوشانده استفاده می‌کنند و در طب سنتی برای درمان بیماری‌ها نحوه و مقدار مصرف را پزشک تشخیص داده و تجویز می‌کند.

مضرات کاکنج

مصرف کاکنج برای خانم های باردار مضر می باشد، زیرا این گیاه قاعده آور است و موجب سقط جنین می شود

عروسک پشت پرده برای درمان بیماری‌ها

زخم مجاری ادراری
بواسیر، هپاتیت
استسقاء
ناراحتی‌های پوستی مانند جوش و کورک
برونشیت و تنگی نفس
رماتیسم
نقرس
نظرات و پیشنهادات خود را در قسمت دیدگاه ارسال نمایید.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here