رقصیدن در دوران بارداری باعث سقط جنین می شود؟

0
12

رقصیدن در دوران بارداری باعث سقط جنین می شود؟

رقصیدن در دوران بارداری باعث سقط جنین می شود؟

 

رقصیدن یک شکل عالی برای حفظ سلامت ، انعطاف پذیر و بدون استرس در دوران بارداری است. آیا رقصیدن در دوران بارداری بی خطر است؟ در حالی که رقصیدن می تواند سرگرم کننده باشد و می تواند به شما در حفظ سطح تناسب اندام در دوران بارداری کمک کند ، موارد احتیاطی وجود دارد که باید حتماً انجام دهید تا از داشتن یک بارداری ایمن و سالم اطمینان داشته باشید.امروزه حتی پزشکان پیشنهاد می کنند که زنان باردار باید نوعی ورزش را داشته باشند تا بدن خود را انعطاف پذیر نگه دارند ، که در نهایت در هنگام زایمان به آنها کمک می کند.

رقصیدن در دوران بارداری باعث سقط جنین می شود؟

رقص هیپ هاپ و رقص‌‌‌‌‌‌های خیابانی و رقص های پر جنبو جوش رقص‌هایی که با ضربه‌‌‌‌‌‌های پا و پریدن‌‌‌‌‌‌های مکرر مناسب این دوران نیست زیرا حرکاتی دارد که می‌تواند زمینه ساز سقوط و ضربه به شکم باشد. رقص باله تنها در صورتی مجاز است که از پیش از بارداری به انجام آن عادت داشته باشید در غیر این صورت کشش‌‌‌‌‌‌های این رقص و ایستادن‌‌‌‌‌‌های روی یک پا می‌تواند به مفاصل لگن فشار بیاورد.

به طور کل باید مراقب باشید رقص سبب خستگی نشود بیش از یک ساعت در طول روز نرقصید حتی اگر تا قبل از بارداری به صورت حرفه‌ای این کار را دنبال می‌کردید.

در صورتی که به توان بدنی خود گوش دهید و حد تعادل را در رقصیدن و ورزش کردن نگه دارید این موضوع خطری برای شما به دنبال نخواهد داشت. شدت رقص در بارداری باید به حدی باشد که بتوانید به راحتی نفس بکشید و همزمان با رقصیدن آواز بخوانید.

اگر دچار تنگی نفس یا سرگیجه شدید آرام باشید و بنشینید در این شرایط بدون شک در انجام تمرین زیاده روی کرده‌اید. هرگز به دنبال حرکاتی که شامل پریدن یا تغییر جهت ناگهانی است نباشید. در بارداری مرکز ثقل بدن تغییر می‌کند و حفظ تعادل سخت‌تر می‌شود.

خرید قرص سقط جنین

خرید قرص سایتوتک

خرید قرص میزوپروستول

رقصیدن در چه دوره ای از بارداری؟

رقصیدن در سه ماهه اول بارداری

در این سه ماهه اول بارداری می‌توانید طبق عادت معمول‌تان برقصید؛ اما برخی موارد احتیاطی را در ذهن‌تان داشته باشید: به یاد داشته باشید که از قبل خود‌تان را گرم کنید تا مفاصل و ماهیچه‌های‌تان را برای ورزش آماده کنید. گرم کردن همچنین کمک می‌کند تا ضربان قلب‌تان تدریجی بالا برود. ورزش بدون گرم کردن می‌تواند موجب کشیدگی ‌تاندون‌ها و مفاصل شود و به آسیب دیدگی منجر شود.

فشار رقص را این‌گونه کاهش دهید که همیشه یک پای‌تان روی زمین باشد. در پریدن‌ها می‌توانید پا‌های‌تان را با هم تعویض کنید. فعالیت در دوران بارداری، انجام دادن ورزش‌های بسیار سنگین نیست؛ به محدودیت‌های بدن‌تان توجه کنید و به نشانه‌ها گوش بدهید و به هیچ وجه به خودتان فشار وارد نکنید.

رقصیدن در سه ماهه دوم و سوم بارداری

مرکز ثقل شما با بزرگ‌تر شدن شکم‌تان تغییر می‌کند. بنابراین توجه بیشتری به تعادل‌تان نشان دهید. توصیه می‌شود در این زمان از رقص هیپ هاپ بپرهیزید (زیرا حرکات پر تکان و ناگهانی آن مناسب نیستند). همچنین از رقص‌های سنگین دیگر که همراه با زوج انجام می‌شوند نیز باید پرهیز کنید.نظرات خود را در قسمت دیدگاه ارسال نمایید.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here