آیا برای جنین نامشروع حکم سقط صادر میشود؟

0
13

آیا برای جنین نامشروع حکم سقط صادر میشود؟

آیا برای جنین نامشروع حکم سقط صادر میشود

اگر دخترى حامله بشه و از اون پسر شکایت کنه دادگاه چه حکمى واسه اون پسر صادر میکنه؟ آیا دادگاه بخاطر نامشروع بودن بچه حکم سقط بچه رو نمیده؟

خرید قرص سقط جنین

خرید قرص سایتوتک

خرید قرص میزوپروستول

میان تعاریف، آثار و مجازات رابطه نامشروع و زنا تفاوت وجود دارد. ماده ۶۳۷ قانون مجازات اسلامی در تعریف رابطه نامشروع می‌گوید، هرگاه زن و مردی که بین آن‌ها علقه زوجیت نباشد، مرتکب روابط نامشروع یا عمل منافی عفت غیر از زنا شوند، به شلاق تا ۹۹ ضربه محکوم خواهد شد.

در رابطه نامشروع، فرد از باب تعزیرات به مجازات محکوم می‌شود ولی در زنا فرد از باب حدود به ۱۰۰ ضربه شلاق محکوم می‌شود و تفاوت در این است که در تعزیرات و مجازات بازدارنده قاضی می‌تواند از اختیارات خود استفاده کند و مجازات را تشدید کند یا تخفیف دهد ولی در زنا چون مجازات از باب حدود الهی است، قاضی به هیچ عنوان حق تغییر و عدم اجرای آن را ندارد.

درباره‌ی راه‌های اثبات زنا باید عرض کنم که راه‌های اثبات، مشکل و سخت است و تنها از دو طریق اقرار و شهادت ثابت می‌شود.

هنگامی که دختر در این زمینه شاکی می‌شود، اگر پسر منکر شود، با توجه به این که امکان وجود شاهد نیز بسیار نادر است، در نتیجه دادگاه نمی‌تواند پسر را مجرم تلقی کنددر چنین شرایطی چون دختر با شکایت خود در واقع به جرم خود (زنا) اقرارمی‌کند و گواهی پزشکی قانونی نیز نشان می‌دهد او مورد زنا قرار گرفته است.

دادگاه تنها دختر را به مجازات شلاق محکوم می‌کند و پسر مادامی که اقرار نکند چون زنا از باب حدود است، از هیچ راهی و با نظریه هیچ کارشناسی ثابت نمی‌شود.

با توجه به اینکه اثبات رابطه نامشروع بسیار آسان‌تر از زناست در این رابطه قاضی با توجه به اوضاع و احوال و شرایط موجود و وجود عکس و فیلم و همچنین علم خود می‌تواند این رابطه را اثبات کند و حتما نیازی به اقرار طرفین نیست.

در چنین مواردی در صورتی که پسر اقرار نکند ولی قاضی تشخیص دهد او مجرم است، می‌تواند وی را از باب تعزیرات به مجازات رابطه نامشروع که تا ۹۹ ضربه شلاق است محکوم کند و همچنین اگر تشخیص دهد فرد خطرناک است، می‌تواند از باب مجازات تکمیلی او را به یک یا دو سال تبعید نیز محکوم کند.

درخصوص نسب فرزندی که از راه نامشروع به وجود آمده و در مرحله جنینی است، صحت آزمایشات دی ان ای که برای اثبات نسب انجام می شود صد در صد نیست اما۹۸ درصد قطعیت دارد و اگر ثابت شود دادگاه به هیچ عنوان حکم به سقط جنین نمی دهد.نظرات و پیشنهادات خود را در قسمت دیدگاه ارسال نمایید.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here